.

קורס תזונה אורתומולקולרית* 

Orthomolecular Nutrition e-course

הקורס מוכר ע"י ההתאחדות הישראלית לבריאות משלימה
המוכרת ע"י האיגוד האירופאי לנטורופתיה UEN

* הקורס דיגיטלי מתוקשב - כלומר דרך המחשב

בסיום הקורס, לאחר מעבר המבחנים בהצלחה מקבלים 

תעודת בוגר קורס רפואה אורתומולקולרית

ללמוד כיצד תוספי תזונה ייעודיים מסייעים לבריאות ולהתרפאות. 

"תזונה אורתומולקולרית" נקראת גם "רפואה אורתומולקולרית".

תזונה אורתומולקולרית היא תזונה ייעודית מכוונת מטרה [אורתו = ישר] מבחינה ביוכימית [מולקולרית] פיזיולוגית. תזונה אורתומולקולרית מבוססת על ידע מעמיק בתהליכים הביוכימיים והפיזיולוגיים, המבוססים על מחקרים ועל ניסיון קליני של עשרות שנים, שחלקו נוסה בהצלחה ע"י גאוני הרפואה.

  • ד"ר לינוס פאולינג, זוכה פרס נובל פעמיים ואחד המדענים הדגולים של כל הזמנים, הגדיר "רפואה אורתומולקולרית" כך: "ריפוי אורתומולקולרי הוא אספקת מולקולות חשובות בריכוזים האופטימליים למוח האדם, יכול להיות הטיפול המועדף לחולי נפש" וכן "השגת בריאות נפשית ומנטלית ושמירתה, על ידי שינוי בריכוזם של חומרים המצויים בגוף האדם באופן טבעי, כדוגמת הוויטמינים".
  • ד"ר אברם הופר טיפל בהצלחה בחולי סכיזופרניה בעיקר בעזרת ויטמין B3, ויטמין C ונוטריינטים אחרים.
  • ד"ר ברנרד רימלנד, שחיבר את הספר "אוטיזם בילדים" מתייחס לתיקונים בכימיית הגוף באמצעות תזונה וויטמינים בטיחותיים "הנמצאים בגופו של האדם באופן טבעי", במקום הטיפול בתרופות רעלניות שהינן "סמים קטלניים במנות תת-קטלניות".

הרפואה האורתומולקולרית מקבלת עובדתית שמקורן של רוב המחלות האקוטיות והכרוניות נעוץ בבעייה מטבולית, הניתנת לתיקון חלקי/מלא ברוב המקרים, באמצעות תזונה מותאמת אישית בשילוב תוספי תזונה (בעיקר ויטמינים ומינרלים, חומצות אמינו וחומצות שומן חיוניות) במינונים אופטימליים למקרה המטופל (בד"כ גבוהים יחסית). אגב תיקון בעייה אחת, ייתכן תיקון של בעיות נוספות שנובעות מאותם חוסרים.

מנגד, התרופות הן חומרים סינתטיים זרים ורעילים לגוף האדם (במינון גבוה הם קטלניים) ובניגוד למזון, אינם משתלבים במנגנונים הטבעיים של חילוף החומרים. תרופות פטנט אינן מותאמות אישית וגורמות לרוב לתופעות לוואי. במילים אחרות הן עשויות לגרום לתועלת זמנית במקום אחד, על חשבון נזק במקום אחר.

מכללת איתן

המכללה מוכרת באגודה האירופאית לנטורופתיה
והתעודה מאפשרת ביטוח אחריות מקצועית

מנחה הקורס: ד"ר איתן לוי PhD
מומחה רב-תחומי לרפואה טבעית

כישראלי שירד לארה"ב, אני שמח שיש אפשרות ללמוד קורס כזה מרחוק. עברית היא שפת האם שלי ולכן העדפתי קורס זה על פני קורסים דומים באנגלית. הופתעתי לטובה מהיקף הקורס העשיר בפרטי פרטים. חייב לציין שגם השירות מרחוק היה מקצועי, מהיר ולבבי. אשמח להגיע לביקור בגיחה הבאה שלי לישראל.

ל.ה., לאס וגאס, נבאדה, ארה"ב

זה לא הקורס הראשון שאני לומדת במכללת איתן וזאת כי אני מרוצה מאיכות החומר ברמה גבוהה מאוד והתמיכה המיידית כמעט בכל אמצעי ההתקשרות [טלפונים, מסרונים, ווצאפ, זום, אימיילים וכד']. מרוצה מאוד מהקורס וממליצה לכל מי שמתעניין.

ג.ח., חדרה

התלבטתי אם להירשם לקורס הדיגיטלי, אבל עקב אילוצי מרחק וזמן זה מה שעשיתי. הופתעתי מכמות החומר והמצגות המושקעות ברמה גבוהה. היחס היה אישי וענו במהירות על כל שאלה, בכל הערוצים שבחרתי: מיילים, ווצאפים וזום. היחס ראוי לשבח. תודה על חוויה טובה. ממליץ בחום.

ע.צ., רמת גן

לקבלת תוכנית הלימודים המלאה  [סילבוס]
מלאו ושלחו את הטופס

נבנה באמצעות מערכת דפי הנחיתה של רב מסר

.